Ametyst

Krystal ametyst má velkou moc a obrovskou ochrannou sílu. Měli by ho nosit lidé, kteří jsou vystavováni psychickým útokům. Ametyst vás bude před těmito útoky bránit.
Výborně blokuje geopatogenní zóny. Máte-li doma místa, kde se necítíte dobře, nebo špatně spíte, položte na takové místo kámen ametystu. Kámen položený u postele pomáhá zapamatovat si sny a porozumět jim.
Ametyst má blahodárný účinek na mysl, dokáže ji uklidnit nebo povzbudit podle toho, jak je zrovna potřeba. Podněcuje schopnost rozhodování a posiluje zdravé, racionální uvažování. S jeho pomocí budete otevřeni novým myšlenkám.
Je to výborný pomocník při práci, na kterou se potřebujete soustředit. Ametyst zlepšuje soustředění a pomůže vám udržet pod kontrolou vše, čemu se právě věnujete. Při meditacích dosáhnete s ametystem snadněji rozšířených stavů vědomí.
Ametyst podporuje střízlivost. Působí proti opilosti, nestřídmosti, přehnané tělesné žádostivosti. 
Když nemůžete večer usnout, dejte si pod polštář ametyst. Pomůže vám uklidnit mysl. Ochrání vás i před opakujícími se nočními můrami.
Ametyst také odstraňuje strach, vztek, obavy a zlobu. Pomáhá také potlačit smutek a lítost a vyrovnat se s prožívanou ztrátou (proces prožívané bolesti bude o něco kratší, o něco méně bolestný).
Podporuje proměnu záměrů ve skutečnost, na druhou stranu pomáhá zaměřit se na realističtější cíle. Zlepšuje motivaci a paměť.
V duchovní rovině je to jeden z nejspirituálnějších kamenů vůbec. Nabízí vhled do skutečné podstaty člověka. Otevírá cestu pro rozvoj intuice. Je to výborný kámen pro meditace a věštění. Ve spánku se dokonce můžete s jeho pomocí dočkat zážitků spojených s pobytem mimo tělo.

AMETYST A ČAKRY:
Povzbuzuje činnost třetího oka (přikládat na čelo), působí na činnost krční a korunní čakry. Čistí auru a proměňuje negativní energii.

LÉČIVÉ ÚČINKY AMETYSTU:
- podporuje produkci hormonů, vylaďuje metabolismus a systém žláz s vnitřní sekrecí
- posiluje vylučovací orgány a imunitní systém
- je to výborný čistič krve
- výborně dokáže ulevit od tělesné, citové a duševní bolesti nebo od stresu.
- umí zablokovat geopatogenní zóny
- zmírňuje bolesti hlavy a uvolňuje napětí
- zmenšuje podlitiny, léčí rány a pomáhá odstraňovat otoky
- je účinný při potížích v trávicím traktu – léčí žaludeční nerovnováhu, blahodárně působí na střeva, kde reguluje stav střevní flóry, odstraňuje parazity a zlepšuje vstřebávání vody (používat ve formě elixíru)
- léčí nespavost, zajišťuje klidný spánek

Poslouží lidem, jejichž fyzická existence se chýlí ke konci. Dokáže stabilizovat duševní stav, ale nepoužívejte ho v případech paranoie nebo schizofrenie.

UMÍSTĚNÍ:
- umístěný v místnosti
- je vhodné nosit jej na krku (nejlépe tak, aby spočíval na srdci)
- v případě nespavosti nebo nočních můr si ho vložte pod polštář
- nevystavujte ametyst slunci, bledne.

 

Zdroj: www.romana-art.cz

MIRIAM ARIANNA - terapeutka a lektorka

Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky https://miriam-arianna.webnode.cz/ a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.