Esenciální oleje - jasmín

V Indii je pro svou omamnou vůni nazýván „královna noci“. Vůně je typicky jasmínová – sladká, květinová, exotická až omamná. V aromaterapii je obecně jasmín silně spojován s láskou, proto se používá pro její povzbuzení a přivolání, rovněž povzbuzuje smysly, posiluje sebevědomí, zlepšuje náladu a působí jako afrodiziakum. Jasmín dokáže zklidnit při stresu, hněvu nebo i při fyzické bolesti, jelikož má prokazatelné sedativní účinky. Odstraňuje nespavost.

Jasmín má skvělé účinky na pleť suchou, dehydrovanou nebo křehkou, protože napomáhá hojení, regeneraci a posiluje vlastní obranyschopnost pleti. Pomáhá hojení, desinfikuje a zabraňuje infekcím a je skvělým prostředkem proti ekzémům.

Při kašli napomáhá vykašlávání a tím čistí dýchací trakt od zahlenění. Napomáhá harmonizaci ženských orgánů, reguluje menstruační cyklus a uvolňuje křeče. Ulevuje při premenstruačním syndromu.

Jasmínu je nutné se v těhotenství vyhýbat téměř až do samého konce. Na konci naopak dokáže usnadnit porod, ulehčit ho a ulevit od bolestí. Dokáže pomoci při poporodní depresi a stimuluje tvorbu mateřského mléka.

 

Zdroj: www.celostnimedicina.cz

MIRIAM ARIANNA - terapeutka a lektorka

Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky https://miriam-arianna.webnode.cz/ a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.