Muzikoterapie pro děti - rodiče

Martina Matuščinová – majitelka Brány k dětem Znojmo

Miriam je bytost nabitá nesmírnou dávkou energie. Už po chvilce v její přítomnosti cítíte tu její obrovskou chuť do života a náboj, který v sobě má. Je to nezbytný předpoklad pro to, co dělá… a pro práci s dětmi důležitá vlastnost, protože oni vycítí, jestli to ten lektor, který se před ně postavil myslí vážně. U Miri na kurzech a relaxacích vidím, jak se děti zklidní, ale dál dělají to, co potřebují. Na muziku odpočívají rodiče i děti zároveň a každý po svém… Naše dcerka se těší na „bubínkování“ a přínos pro ni je i viditelný, když si při hrách vyloží panenky vedle sebe a za bušení do bubnu zpívá „éjo, mama éjo..“ – je to krásný pohled, a myslím, že to mluví za vše.

 

Kristýna Hájková

Muzikoterapii navštěvujeme se synem už rok. Pokaždé se oba moc těšíme. Krásně si na hodině odpočineme, zahrajeme si na hudební nástroje nebo jen relaxujeme. Z Miriam vždy vyzařuje pohoda, klid, prostě vše pozitivní, takže odcházíme uklidnění, a přitom krásně nabití energií.

 

Věra Nováková

Miriam je úžasný člověk s velmi pozitivní energií :). Dětská muzikoterapie je skvěle strávený čas s dcerkou, která většinou ze začátku jen vnímá a poslouchá hudbu a až po nějaké době začne třeba tančit nebo si hrát s ostatními dětmi. Je fajn, že si děti mohou vyzkoušet různé hudební nástroje, ke kterým by se neměli nejspíš jinak možnost dostat. Miriam je prostě člověk na správném místě a to co dělá, dělá srdcem což je znát :).

 

Monika Bednářová

Muzikoterapii pod vedení Miriam doporučuji nejen dětem, ale především jejich rodičům. Nejde totiž o žádný striktně dodržovaný program, který se musí dodržovat bod po bodu, jak jsme naučeni a to nás dospělé zpočátku trochu překvapí. Miriam zde není vedoucí, která říká, co se má dělat, ale splyne a stává se součástí světa dětí. Chceš bubnovat, bubnuj, chceš si broukat nebo jen tak poslouchat, vše je správně. A tak se stane, že se bortí hranice dospělosti a vy se spontánně přidáte a bubnujete také. Osvobodíte se natolik, že se přidáte dokonce ke zpěvu, i když jste do té doby nebyli schopni zpívat ani před svou vlastní rodinou. Nikdo nesoudí váš hlas, nikdo nevyhledává autora falešných tónů a právě díky tomu se váš zpěv dostává do té správné polohy. Dítě má náhle potřebu být vám blíž, přivine se a vnímá jen harmonizující rezonanci vycházející z vašeho těla. Tímto děkuji Miriam za překonání ostychu a následný krásný zážitek.

 

Lucie Krajíček Kubalíková

V dnešní uspěchané době je duchovní stránka člověka spíše opomíjena. Z muzikoterapie si vždy odvážíme pozitivní náboj a psychickou pohodu. Miriam vždy dokáže vytvořit bezpečné prostředí plné důvěry a přátelskosti. Děkujeme za ty inspirativní zážitky :).

 

Milada Jakešová Kovářová

Miriam, děkuji za vše. Před téměř dvěma lety jsi vstoupila do naší rodiny a tolik pomohla. Za kranio Ti nikdy nepřestanu být vděčná. Díky Tobě jsem byla vodou i Sluncem. A i když se už tudy neubíráš, muzikoterapie Ti jde taky skvěle. Buben nemají jen naši puberťáci, ale i já s manželem. A vlastně i syn sestřenice. A to jen díky tomu, že jsi nás tímto směrem krásně navedla. Malíčci se zvukem bubnu krásně uklidní a nás naladí na stejnou vlnu. Tvoje muzikoterapie je ohromný relax. Jsi dobrým andělem celé mojí rodiny. Zaučila jsi Vojtu do bubnování, pro Nikyho jsi teta Amiam a pro mě přítelkyně :-) Tolik moje recenze pro Tebe a recenze pro ostatní je: Pokud jsou někde mraky, zavolejte Miriam. Je to Slunce. To se musí zažít.

 

Markéta Radová

Pravidelně a rádi se synkem už od jeho 4měsíců navštěvujeme relaxační muzikoterapii pro děti. Syn od počátku výborně reaguje na zvuk bubnu a zpěv, vždy se uklidní a soustředí. V poslední době vyhledává kontakt s Miriam, která si vždy všimne a najde prostor jeho zájem a úsměv opětovat. Stejně jako pro ostatní děti. Ráda syna vodím mezi lidi, kteří šíří pozitivní atmosféru a energii, která vždy z Miriam září. Oceňuji volnější, přístup k průběhu lekce vzhledem k neposedným dětem. Miriam vždy hodnotí a vnímá aktuální náladu a atmosféru, které přizpůsobí tempo a sílu úderů bubnu. To je vždy zajímavé sledovat, jak někdy rozvíří energii mezi zaražené děti a jindy uklidní rozdováděné “stádečko” poznání chtivých osobností.

 

Zdenka Vérostová

Mám skvělou zkušenost s muzikoterapií v podání Miriam jak pro děti tak pro dospělé a proto bych ji chtěla doporučit a podpořit ji svým hodnocením. Dětská muzikoterapie je fajn už pro opravdu malé dětičky. Začaly jsme s dcerkou chodit kolem 1,5 roku. Malá je velmi aktivní a proto nám vyhovuje způsob, kterým Miriam dětskou muzikoterapii vede. Nechává dětem volný prostor v pohybu, vyjádření, děti si mohou vyzkoušet různé hudební nástroje a v průběhu muziko i nástroje, na které hraje přímo Miriam. Na druhou stranu si všímám, že má dcerka při muzikoterapii momenty, kdy se zklidní a zpomalí a jen vnímá hudbu. Vnímám, že díky terapii se v dcerce otevírají témata, která potřebují být zrovna v tom daném období nějak intenzivněji řešena. Velmi pozitivní vliv má terapie i na můj vztah s dcerkou. To, když ke mně po jedné protančené a prořáděné písni přijde, uvelebí se u mě a jen se spolu spokojeně kolíbáme v rytmu další písně, je velmi sbližující. Když to shrnu, tak muzikoterapie je pro mě vždy úžasný zážitek a určitě ji budu dále vyhledávat. Děkuji .

 

Dana Jašová Maurerová

K Miriam chodím s dětmi na muzikoterapii, známe se i z dřívějška z osobních terapií. Přestože s většinou cizích lidí se moje děti hned nekamarádí, Miriam jim od prvního kontaktu sedí. Myslím, že z ni dýchá dobrá nálada a děti to prostě vycítí. Muzikoterapie děti baví. Já jako rodič oceňuji hlavně to, že nemusí hodinu sedět, ale můžou si hrát, běhat, vyzkouší si různé nástroje. Terapie na ně má rozhodně pozitivní vliv. Co vidím nejvíc, je kvalita spánku a absence zlých snů. Takže rozhodně můžu Miriam a muzikoterapii doporučit.

 

Lucie Rokytenská

Miriam je prostě úžasný člověk, s kouzelným srdcem, duší i myslí :) Energii a dobrou náladu předává už svou blízkostí. A muzikoterapie je naprosto dokonalá! Jak ta dětská, tak i pro dospělé. Jsem opravdu šťastná, že jsem na ni mohla na své cestě životem potkat. Každé naše setkání vykouzlí na mé tváři úsměv a v mém nitru klid. Děkuji :).

 

Pavla Doležalová

K Miriam na muzikoterapii chodíme moc rádi. Je to čas kdy vím, že mé dítě bude spokojené a může si vyzkoušet hrát na netradiční hudební nástroje. Miriam je k dětem vstřícná a děti ji moc hezky přijímají.

 

Lenka Pražanová

Muzikoterapie pro děti ve mě vzbuzuje pocity uklidnění, relaxace a míru. Některé děti bubnování na šamanské bubny uklidní, jiné zase nabije energií. U syna pozoruji, že když je dobře naladěný tak ho to nabije, řadí a po zbytek dne i druhý den není tak náladový. Za to když nemá nejlepší den, tak ho bubnování zklidní. Miriam, jako lektorka na mě působí velmi sympaticky, energicky, k dětem má super vztah. S dětmi si povídá, nechá je vyzkoušet si šamanský buben a další nástroje. Nosí s sebou i jiné nástroje, které si mohou děti zapůjčit a samy se zapojit. Muzikoterapie je za mě dobrý relax a odpočinek i pro rodiče.

 

Martina Dufková

Muzikoterapii pro děti, kterou vede Miriam, doporučuji pro všechny, kteří chtějí na pár minut vypnout, odpočinout si při poslechu šamanských bubínků. Miriam je úžasně pozitivní žena, plná energie a vždy dobré nálady."Bubínky" jsou potěšení pro tělo i mysl. Muzikoterapii jsem poprvé navštívila se svoji dcerkou Eliškou. Z počátku ji hluboké tóny usadily k zemi a začala se k mámě tulit. Později si ovšem na bubínky zvykla - poskakovala a tančila do rytmu. Též si zkusila, jaké to je bubnovat, mohla si vyzkoušet tibetskou mísu, rolničky, zvonky, aj. Byly jsme společně na několika sezeních a opravdu jsme se obě vždy těšily. Uvnitř vás to rozvibruje, mysl je volná a čistá a člověk se cítí tak trošku "jinak". Odpočinutě, nabitě. Muzikoterapii jsem později navštěvovala i jako těhotná, když jsem čekala druhou holčičku. Bříško se vždy úplně zklidnilo a miminko v bříšku při poslechu nejspíš spalo. Opět to byl pro mě balzám na duši a hodinka odpočinku. Po porodu jsem navštívila terapii též, již s oběma holčičkami a těším se na další návštěvu. Všem doporučuji vyzkoušet a věřím, že u jedné návštěvy nezůstanete.

 

Gabriela Slušná Drahošová

Muzikoterapie pro děti, to vlastně není terapie jen pro děti, ale i pro rodiče. My chodíme k Miriam moc rádi a pomohlo nám to nejen v těžkém období, ale i ve dnech, kdy se prostě cítíme nervózně, neklidně anebo když si chceme muzikoterapií zlepšit náladu. Myslím, že Miriam a její buben z nás dokáže vybubnovat všechno negativní a navodit pocit klidu a pohody. Je cítit, že mají děti bubnování a Miriam jako osobu moc rády a ona je. A co je ještě víc super, vše si mohou osahat, zabubnovat, zacinkat. Za nás nejen super terapie, ale i příjemně strávená hodina.

 

Bob Kříž

Od září chodíme s 2 letým synem na relaxační muzikoterapii do Znojma k Miriam. Je to pohodově strávený čas v menším rodinném kolektivu s dalšími dětmi (mladšími i staršími než můj) a rodiči. Miriam se hned na začátku rázně pouští do bubnování a mění se v opravdovou šamanku. Děti zbystří, zpozorní, každé reaguje trošku jinak. Můj klidný syn uléhá ke mně do klína a poslouchá. Jiné děti pobíhají po sálu, některé láká buben. Jiné děti si půjčují další hudební nástroje, chřestidla, zvonky a radují se z různých zvuků, co se jim podaří. Miriam bubnuje vždy s úsměvem, je vidět, že práce s dětmi ji naplňuje a dělá ji s láskou. Každá hodina je jiná, jak to Miriam zrovna cítí a jak reagují děti. Zbytečně se moc nemluví. Je to čas vnímání a prožívání zpěvu, zvuků bubnů a tibetských mís. Bubnování se střídá s chvílemi, kdy si děti samy zkouší své bubenické nadání. Můj syn mě překvapil a taky si zkusil zabubnovat.  Je opravdu příjemné sledovat nadšené děti a spokojené rodiče. Můj syn je na konci plný energie, já sám si zase užívám zklidněnou mysl po práci a hlubokou relaxaci. Oba se zase těšíme na další hodinu a i na jiné další akce. Miriam za krásnou a smysluplnou práci děkujeme a přejeme i dále hodně sil, nápadů a inspirace.

 

Mirka Jurásková

Miriam mám moc ráda, její energie se snažím vždy načerpat co nejvíce. Na muzikoterapii jsme se s dcerou vždy moc těšily. Já možná trochu více, protože se tam dcera uvolní a užívá si zkoušení nástrojů. Libí se mi, že se po chvilce integrují většinou všechny děti. Po muzikoterapii mám vždy větší trpělivost k dceři. Nejen k dětem je Miriam přátelská a vždy usměvavá.  A je krásné, když slyšíte, jak si dítě doma zpivá heja heja mama hejaaa, a bubnuje si u toho do bubínku :).

 

Jana Doláková Heřmánková
 
Na Muzikoterapii pro děti se bohužel nedostaneme pokaždé, ale moc rádi chodíme na lekce do Brány k dětem ve Znojmě. Poprvé jsme tam byli, když měl Honzík asi měsíc a půl a celou dobu byl v pohodě a prospinkal to. Na Muzikoterapii vždy vládne klid a pohoda. Miriam jsem jedinkrát neviděla, že by se zamračila nebo byla nějak v nepohodě, i když za ní děti běhají během bubnování a zpěvu a nutně si potřebují také zabubnovat. Děti si hrají buď s hračkami, nebo s různými nástroji, které Miriam během hodiny používá. Moc se mi líbí, že Miriam posílá dětem i šamanský buben, který pro ní musí mít nesmírnou hodnotu. Děti v bubnu nechávají otisk své nevinnosti, krásy a hravosti, kterou pak Miriam bubnováním posílá dál mezi dospělé i děti. Minulou lekci se Honzík začal rozčilovat, ale jakmile Miriam začala bubnovat, Honzík se uklidnil a jen na ni zíral. Samozřejmě jsou i děti, které během hodiny pláčou. Myslím si, že je to normální, v pořádku a prospěšné, protože bubnování z nich dostává negativní emoce, které v sobě mohou mít. Věřím tomu, že po odchodu z hodiny jsou tyto děti uvolněné a v klidu. Jen tak dál, Miriam. Vždy, když budeme mít možnost, rádi na hodiny muzikoterapie půjdeme.
 
 

Nikola Dohnalová

Miriam jako lektor je velice příjemná, k dětem velmi vstřícná. Se synem chodíme už od jeho 2 měsíců a je to hodně fajn. Úplný relax pro nás oba. Myslela jsem si, že bude mít  té hudby strach, jak je hlasitá, ale naopak. Je to pro nás uklidňující hodina. Moc se nám tam líbí.

 

Lenka Hájková

Miriam je takové sluníčko. Kdykoli jsem ji potkala, nebo jsem šla na její Muzikoterapie, rozdávala úsměv, lásku, pohodu...Byla jsem s dcerou a vnukem na Muzikoterapii pro ty nejmenší. Děti si to užívaly. Šla jsem i na Muziko pro dospělé. Taky pěju samou chválu. Odpočinula jsem si, nabila se energií, kterou Miriam v Bráně dětem šířila. Děkuji a znovu se budu ráda vracet.

 

Soňa Bártová

Na muzikoterapii k Miriam chodíme od dceřiných 5ti měsíců. Dříve jsme netušili, ze něco takového je. Už takhle maličká se vždy soustředila na rytmus bubnu a očima Miriam hltala. Vždy po muzikoterapii doma krásně spinkala a byla celkově spokojenější. Když začala lézt tak přidala houpání do rytmu. Nyní v 19měsících už trsá. Musím říct, že na nás obě má muzikoterapie super vliv, jdeme si tam vždy pro dávku pozitivní energie a klidu. Doporučuji pro miminka již od narození.