Silové zíře - znamení v životě - Vážka

Symbol změny, proražení závoje iluzí, světlo a porozumění snům. 
Medicína vážky představuje mistrovství života na křídlech, mocný let, schopnost vyhnout se útoku, porozumění snům, sílu světla, rozbití iluzí, uzření pravdy v každé situaci, rychlost, proměnu, spojení s draky, transcendenci, vítr změny, moudrost a osvícení. Obratný let vážky a schopnost pohybovat se ve všech směrech vyzařuje pocit moci a vyrovnanosti. Vážka prohloubí zralost a hloubku charakteru nositele. 

Jako mistr iluze podporuje člověka v cestování mezi dimenzemi, pomáhá otevírat duchovní energie. Pro relaxaci a prožití snové, prostorové, lehké energie. Pomáhá ve zklidnění a pohodlném odpočinku po namáhavých obdobích. Přináší opuštění minulosti a duchovní rozvoj. Vážky je symbolem transformace (podobně jako motýl), znamená soulad s neviditelnem, komunikaci s jinými sférami. Vážka je podle mytologie jediné zvíře, které plakalo nad Bohyní Ixchel: nejmocnější mayskou Bohyní "Paní Duhy", proto je i jejím symbolem.

Vážky mají schopnost odrážet a lámat světlo a barvy. Bývají spojovány s magií a mysticismem. Jakoby jejich křehká tělíčka přilétla na třepotavých křídlech rovnou ze země víl. Hrají na slunci všemi barvami duhy. Trvá nějaký čas, než se tyto barvy vyvinou, zrovna tak jako nás stojí jistý proces zrání, než zazáříme našimi skutečnými barvami. Archetypální síly spojované s vážkami se podobají kvalitám světla, jež lze ohýbat, měnit a přizpůsobit různým možnostem. Vážka podává zprávu, že život nikdy není tím, čím se zdá být. Toto silové zvíře nám může pomoci spojit se s přírodními bytostmi.

Vážka je jedním z přírodních tvorů, kteří mění tvar. Obydluje dvě říše: vzduch a vodu. První dva roky života tráví ve vodě, na dně rybníků a potoků. Tehdy se jí říká nymfa. S přibývajícím věkem prochází metamorfózou a vzlétne. Voda reprezentuje emocionální a vzduch mentální tělo. Lidé s totemem vážky se tak často potýkají se situacemi, v nichž se snaží nalézt rovnováhu mezi svými pocity a myšlenkami.

Děti se silovým zvířetem vážky bývají velmi emotivní, vše hluboce prožívají a reagují na situace s velkou vášní. Většinou se pak v dospělosti s hromaděním zkušeností naučí vyrovnávat své emoce větší mentální jasností a kontrolou. Rozvíjejí tak soucit, který je potřebný pro každou práci spojenou s léčením či poradenstvím.

Jste-li zaplaveni emocemi a nepřejete si nic víc než odstup od svých problémů, abyste je mohli vyřešit, příchod vážky do vašeho života bude pravým požehnáním. V tomto kontextu vážka představuje transformaci. Práce s vážkou vám může pomoci spustit změny, které víte, že jsou nezbytné, ale vyhýbáte se jim nebo je odmítáte. Pokud se odhodláváte ke změnám, přemýšlejte o nich v rámci dvou let, číslo dva je pro vážku významné.

Když sami sobě uvěříme, že nám omezení spojená s fyzickou existencí brání v růstu a změně, vážka nás učí rozbít naše vlastní iluze. Může nás vést k zpochybnění iluze, jíž nazýváme realitou. Zvláště, pokud jde o tu část naší reality, která brání naší schopnosti růst a měnit své životy, transformovat je. Vážka přináší poznání o rozsáhlejších dimenzích reality a pomáhá nám cestovat do říše světla a barev, v nichž se můžeme duchovně rozvíjet.

 

Zdroj: www.neosaman.cz

MIRIAM ARIANNA - terapeutka a lektorka

Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky https://miriam-arianna.webnode.cz/ a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.