Změna stravy a raw vegan

To, co jíme, nás ovlivňuje. Vše je energie. Někoho více, někoho méně, záleží na vnímavosti, citlivosti a nastavení těla i duše. Od nového roku 2018 se změnila i energie na další úroveň. Velkým tématem je láska a vztahy na všech úrovních. A to i právě vztah k Zemi, ekologie, láska ke zvířatům. Dříve jsem změnu stravy nebrala eticky, bylo to čistě dle pocitu těla. Nyní však u sebe vnímám, že mi čím dál víc záleží na tom, co jím, co dávám sobě, jak se chovám k Zemi i zvířatům. A rozhodla jsem, že mám ráda všechny zvířata stejně. I o tom je jednota.

Pozvolna a v klidu přecházím na raw-veganskou stravu. Maso jsem jedla již několik let velmi zřídka, cca tak 1x za měsíc kuřecí maso, občas ryby. Postupně mi maso přestalo chutnat, neměla jsem z něj žádný požitek. Poslední měsíce jsem čím dál víc vnímavější k tomu, co jím, k přírodě i zvířatům. Aniž bych si to uvědomila, opouštěla jsem jídlo živočišného původu. Mléko, mléčné výrobky, vejce atd.  Jídlo se mi třídí stále. Jde to postupně, nijak na sebe netlačím, že musím jíst jen to nebo ono, tělo si samo říká.

Informace přejít na raw vegan mi chodily už pár měsíců. Znamení jsem nacházela na internetu, časopisech, nejvíce však při vnímání reakcí těla na jídlo, které jsem jedla. Čím lehčí jím jídlo, tím lépe se cítím. Měníme se my, mění se energie na Zemi a tělo se přizpůsobuje vibracím, které navyšujeme a to i prací na sobě. Tím, že jsme se očistili od minulosti a strachů, jsme tělo velmi odlehčili. Na to navazuje reakce těla, které vám dává najevo, co mu dělá dobře a co ne. Naopak po lehkém jídle se cítíte v pohodě, nemáte pocit těžkého žaludku. Tělo potřebuje dobrou výživu. Jak mnoho z Vás ví, prošla jsem si v roce 2013 rakovinou lymfatických uzlin, ze které jsem se uzdravila i díky změně stravy. Již v té době jsem jídlo hodně změnila, abych zlepšila svůj zdravotní stav. Příběh, jak jsem se uzdravila, naleznete zde na webu: https://miriam-arianna.webnode.cz/news/muj-pribeh-vyleceni-z-nemoci-ma-cesta-k-uzdraveni/. Tělo postupně vyžadovalo i po uzdravení další změny, což je naprosto v pořádku. Přestala mi spousta jídel chutnat, nechápala jsem, že to či ono mi už nechutná. Ze stravy jsem vyřadila i sóju a omezila i lepek. 

Před rokem jsem cítila, že mě to vede více k raw vegan. Vše co dělám, je jen to, že naslouchám tělu a vnímám indicie, které mi chodí prostřednictvím různých znamení. Mám několik kuchařek, zjišťovala jsem si informace, co kombinovat. Není mým záměrem se dát do škatulky s názvem raw veganka. Záměrem je cítit se dobře ve svém těle. Krok za krokem na tom pracuji, není to ještě 100 %, jsem na cestě. Mám radost sama ze sebe, z toho co dělám pro sebe. Je potřeba trpělivosti a sebelásky, žádné sebetrestání. Když máte chuť dát si něco, co není raw vegan, jako něco sladkého atd., dejte si to. Postupně budete zjišťovat, že jde mlsat i zdravě nebo na taková jídla časem přestanete mít chuť. Buďte k sobě laskaví a trpěliví a radujte se z každého kroku, který uděláte. Dělejte to z radostí sami pro sebe.  

Pokud žijete hodně ve strachu, máte pocit přetlakovaní v sobě, neklid, stres atd. Může to souviset i s masem. Když jsem si před pár měsíci dala po dlouhé době někde na cestách maso, v noci jsem se probudila s panickým strachem. Nebylo to díky snu, žádný jsem neměla. Vzápětí jsem si uvědomila, že to jsou pocity zvířete, ze kterého bylo jídlo připraveno. Velmi mě nemile překvapila má reakce a říkala jsem si, jak hrozně se zvířata musí cítit. Neodsuzuji nikoho za to, že jí živočišné produkty, taky jsem je jedla. Jen jsem zvolila jiný směr ve stravě, který mi vyhovuje více.

Cítím se mnohem lépe ve všech směrech. Tento článek jsem napsala jako inspiraci pro ty, kteří cítí potřebu změny nebo sami, aniž si to uvědomovali jako já, tou změnou již prochází. 

 

Autorka: MIRIAM ARIANNA - lektorka a terapeutka

Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jména autorky, aktivním odkazem na stránky miriam-arianna.webnode.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.