Zážitkové programy pro děti - skupinové akce

Projekt pro podporu dětí v jejich osobním rozvoji, kreativitě, hravosti a harmonii těla i duše. Programy jsou určeny pro mateřské školy a 1. stupeň základních škol. 

 

Pohlazení po duši

 

O projektu

Posláním projektu je podpořit děti v jejich osobním rozvoji, kreativitě, hravosti a harmonii těla i duše.

Program je tvořen pohádkovým příběhem s muzikoterapií a meditací, které mají pozitivní účinky na rozvoj dětí. Děti se mohou aktivně zapojit nebo účastnit pasivně, dle jejich volby.  

 

Nabídka programů

Království víl

 – pohádka o louce, skřítcích a vílách s muzikoterapií – vztah k přírodě

Indiánská pohádka

– pohádka o indiánském kmenu s muzikoterapií - jedinečnost, pospolitost, spolupráce, komunikace.

Duše zvířátek

 – povídání o zvířátkách s muzikoterapií - vztah ke zvířatům, péče o ně, význam jejich síly, jak nám pomáhají.

Hvězdné děti

– pohádka o vesmíru a hvězdách s muzikoterapií

Lesní strážci

– pohádka o lese, stromech, zvířátkách i skřítcích s muzikoterapií. Jak pomáhat přírodě a jak příroda pomáhá nám.

Krystalové poklady

– relaxační program s krystaly, meditací a relaxační hudbou.

Barvy naší duše

– arteterapeutická automatická kresba s muzikoterapií a meditací

 

Muzikoterapie

Celostní muzikoterapie je terapeutický postup, který využívá hudbu, hlas, rytmus, vibrace a vše, co s tímto souvisí k navození pozitivních změn. Muzikoterapie je aktivní meditací, která léčí na všech úrovních. Pomáhá navodit pocit příjemné relaxace, dochází k léčení fyzického i psychického napětí. Mírní stres, povzbuzuje, vytváří pole pozitivní energie, harmonizuje energetická centra lidského těla, propojuje mozkové hemisféry, podporuje tvořivost a kreativitu, působí pozitivně

na rozvoj dětí. Pomáhá odstraňovat negativní vlivy, očišťovat tělo a propojit ho s duší. Zvukové vibrace vnímáme celým tělem. Hudba působí celistvě na zdravý vývoj dítěte.

Používané nástroje: šamanský buben se zpěvem Icaro, tibetská mísa, tibetský zvonek, chřestidla, dešťové hole, tamburíny, hudební zvířátka atd.

 

Meditace

 

Meditace má mnoho prokázaných pozitivních účinků. Uvolňuje napětí, snižuje stres, strach

a úzkost, vede k rozpoznání negativních emocí a k jejich zvládání, zlepšuje pozornost a koncentraci, přirozeně podněcuje imaginaci, kreativitu a vnitřní motivaci, přispívá ke spokojenosti

a radosti, posiluje imunitní systém, rozvíjí empatii a smysl pro spolupráci.

 

Arteterapie

Arteterapie je obor využívající výtvarný projev jako hlavní prostředek poznávání a léčení psychiky a tím i léčení těla. Pomocí různých symbolů, obrazců a barev kresba znázorní emoce, pocity, postoje a problémy, které mohou být vědomé, ale i nevědomé. Prostřednictvím kresby se můžeme pokusit přiblížit se k osobnosti dítěte a její vztahové složce. Kresbu vnímáme jako projekci citového a prožitkového světa dítěte. Arteterapie se může podílet na odstranění důsledků emocionálního poranění či traumatické události, pracuje se strachy a úzkostmi dítěte. Cíle arteterapie spočívají v budování komunikace, kreativity, spontánnosti, rovnováhy a harmonie.

 

Realizace programu

Délka programu 1 h. Příprava před začátkem programu cca 30 minut. Realizace přímo ve Vaší školce. Cena programu …  Kč/dítě. Cena je uvedena včetně dopravy.

Prezentaci projektu ráda zašlu emailem. Objednávky programu a případné dotazy na uvedených kontaktech. Těším se na Vás.